Decebal – Sportiv, prima semifinală de la „Cupa Liceelor BIG FM”

S-au stabilit primele semifinaliste de la cea de-a IX-a ediție a Cupei Liceelor BIG FM la fotbal în sală, competiție transmisă în direct de postul de televiziune INFO HD. Prima semifinalistă este echipa reprezentând Colegiul Național Sportiv Cetate, care, în sferturile de finală, a învins, după un joc echilibrat, pe Liceul Tehnologic Grigore Moisil, tot din Deva, cu scorul de 3-2 (1-0), punctele învingătorilor fiind marcate de Bogdan Pieptea (2) și Eduard Țerna, pentru învinși înscriind Ionuț Minda și Beniamin Dandiș.

Cea de-a doua semifinalistă este tot o echipă din Deva, cea de la Colegiul Național Decebal, care a trecut, cu 3-0 (1-0), dar mai greu decât arată scorul, de concitadina reprezentând Colegiul Tehnic Energetic Dragomir Hurmuzescu, prin golul semnat de Mălin Mihuț și „dubla” lui Dragoș Danciu. Cele două învingătoare în meciurile de luni se vor întâlni în semifinale, miercuri, de la ora 14.00, la Sala Sporturilor din Deva, într-un joc transmis în direct la INFO HD. Celelalte două semifinaliste vor fi cunoscute astăzi, după disputarea ultimelor sferturi de finală, fiind vorba despre jocurile Colegiul Tehnic Matei Corvin Hunedoara – Colegiul Tehnic Transilvania Deva (de la ora 14.00) și Colegiul Național Regina Maria Deva – Colegiul Tehnic Feroviar Anghel Saligny Simeria. (ora 15.00). Reamintim că meciurile de la ediția a IX-a de la Cupa Liceelor BIG FM la fotbal în sală se dispută la Sala Sporturilor din Deva, iar toate partidele sunt transmise, în direct, la postul de televiziune INFO HD.