ACTUALITATECOMUNITATEUMANITAR

O învățătoare din Rapoltu Mare luptă pentru viață. Are nevoie de ajutor

O învățătoare din satul Bobâlna, comuna Rapoltu Mare, are nevoie de sprijinul comunității pentru a putea continua lupta cu o boală gravă.

Violeta-Maria Ștefoni-Iancu, în vârstă de 38 de ani, mamă a unei fetițe de 8 ani, se confruntă de trei ani cu cancerul și a trecut, în această perioadă, prin mai multe intervenții chirurgicale și tratamente dificile.

Potrivit apropiaților, aceasta a suferit operații la sân, la tiroidă și, recent, la nivel cerebral, fiecare etapă fiind urmată de tratamente solicitante și perioade lungi de recuperare.

După ani în care familia a încercat să gestioneze situația fără sprijin public, resursele financiare s-au epuizat, iar continuarea tratamentului depinde acum de ajutorul oamenilor.

Singura șansă invocată de familie este continuarea tratamentului într-o clinică din străinătate, însă costurile sunt ridicate și depășesc posibilitățile acesteia.

Cazul a fost făcut public de membrii familiei, care fac un apel către comunitate pentru sprijin, subliniind că fiecare contribuție poate face diferența.

📌 Date pentru donații:
Beneficiar: Ștefoni-Iancu Violeta-Maria
IBAN: RO25INGB0000999900713702

Cei care nu pot dona sunt încurajați să distribuie apelul, pentru ca povestea să ajungă la cât mai mulți oameni.