FCSB învinge formația italină Lazio Roma

Echipa FCSB învinge cu scorul de 1-0 formaţia italiană Lazio Roma. Meciului s-a disputat pe Arena Naţională, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa.

Golul a fost marcat de Gnohere, în minutul 29.

În minutul 45, Milinkovic-Savic (Lazio) a ratat o ocazie importantă, trimiţând mingea cu capul în bara transversală.

FCSB conduce Lazio Roma cu scorul de 1-0, în Liga Europa. A înscris Gnohere, în minutul 29

Echipa FCSB conduce cu scorul de 1-0 formaţia Lazio Roma, pe Arena Naţională, în prima manşă a 16-imilor de finală ale Ligii Europa.

Cele două echipe au evoluat în următoarele formule:

FCSB: Vlad – Benzar, Planic, Găman, Junior Morais – Pintilii, Nedelcu – Man, Budescu, Fl. Tănase – Gnohere. Antrenor: Nicolae Dică.

Lazio Roma: Strakosha – Bastos, Luis Felipe, Caceres – Basta, Murgia, Lucas Leiva, Milinkovic-Savic, Lukaku – Nani, Caicedo. Antrenor: Simone Inzaghi.

Meciu a fost arbitrat de germanul Deniz Aytekin, ajutat de asistenţii Eduard Beitinger şi Rafael Foltyn şi de adiţionalii Daniel Siebert şi Benjamin Brand. Arbitru de rezervă  a fost Marco Achmuller.