ACTUALITATEPOLIȚIE

Un tânăr de 19 ani a fost dat dispărut de către mama sa

În data de 26.07.2021, în jurul 11:00, Poliţia  Orașului Călan a fost sesizată de o femeie din oraşul Călan despre faptul că, la data de 20.07.2021, în jurul orelor 12.00,  fiul său, ONESCU RAUL-MIHAI (foto), în vârstă de 19 ani, din Călan, a plecat voluntar de  acasă  și nu a mai revenit.

La data plecării, tânărul era îmbrăcat cu pantaloni jeans de culoare neagră, tricou de culoare neagră şi pantofi sport de culoare roșie.

Acesta prezintă următoarele semnalmente: înălțime aprox. 1,70 m, ochi căprui, păr castaniu, tuns scurt, ten deschis şi are un tatuaj în zona cefei, reprezentând o cruce.

În continuare, poliţiştii efectuează cercetări pentru depistarea tânărului, care a fost dat în urmărire națională.

Poliţiştii continuă activităţile de căutare şi le solicită celor care deţin informaţii utile anchetei, să apeleze de urgenţă Poliţia la numărul unic 112.

 

 

IPJ Hunedoara