CNS Cetate Deva a pierdut la Lugoj

Într-un meci contând pentru etapa a XIII-a, antepenultima a turului seriei a IV-a a Ligii a III-a de fotbal, disputat ieri după masă, CNS Cetate Deva evoluat în deplasare, pe terenul celor de la CSM Lugoj. În derby-ul etapei, în care se confruntau ocupantele locurilor trei și patru în ierarhia seriei, s-au impus, în cele din urmă, gazdele, cu o victorie la limită, scor 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de fostul jucător al Devei, Gelul Velici, pe finalul primei reprize, în minutul 37. Deși au controlat partea secundă a întâlnirii, cei de la CNS Cetate Deva nu au putu egala și, în urma acestui eșec, care nu este surprinzător, se îndepărtează de podiumul de premiere, ultima treaptă a acestuia continuând să fie ocupată de către cei de la CSM Lugoj. În etapa viitoare, penultima a turului, devenii vor juca acasă, vinerea viitoare, de la ora 14.00, cu o altă echipă de mijlocul clasamentului, echipa arădeană Gloria Cermei, și, deși, pe hârtie, pare a fi un meci echilibrat, cei de la CNS Cetate Deva sunt cotați ca mari favoriți la câștigarea celor trei puncte puse în joc.