Un jandarm hunedorean, campion la Campionatul Național de Înot al M.A.I.

Un jandarm hunedorean a câștigat două premii la Campionatul Național de Înot al Ministerului Afacerilor Interne. Plutonier major Constantin Dochiu din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean ,,Decebal” Hunedoara a participat în perioada 02 – 05 iulie, la Campionatul Naţional de Înot al Ministerului Afacerilor Interne, competiţie care s-a desfăşurat în municipiul Baia-Mare, reunind cei mai buni înotători din toate structurile.

Jandarmul hunedorean a ocupat locul I la proba 50 metri liber şi locul II cu ştafeta, categoria de vârstă peste 45 ani, alături de alţi competitori din structurile Ministerului Afacerilor Interne.
De asemenea, subofiţerul a făcut parte din echipa Jandarmeriei Române, care s-a clasat la această competiţie în clasamentul general pe locul II.